Poupetova

 

Psychoterapeutka, manželská a rodinná poradkyně, lektorka

V Institutu psychologických služeb působím jako specialistka pro oblast poradenské psychologie. Lektoruji kurzy Poradenská propedeutika, Kontraktování v poradenství a Specializační výcvik ve vztahovém poradenství.

  • Vystudovala jsem 1.lékařskou fakultu UK v Praze. V dalším vzdělávání jsem se orientovala na poradenství a psychoterapii a stala se:
  • Samostatným manželským a rodinným poradcem (naplněním kvalifikačních požadavků AMRP - Asociace manželských a rodinných poradců)
  • Rodinným a systemickým terapeutem (naplněním kvalifikačních požadavků SOFTu - Společnosti systemických a rodinných terapeutů).

Absolvovala jsem  výcvik v rodinné a systemické terapii (PPI, pobočka Liberec) a výcvik v transakční analýze (ČATA – Česká asociace TA, ve spolupráci s EATA –Evropskou asociací TA). V současnosti se připravuji na CTA (certifikovaný transakční analytik v oblasti poradenství v rámci Evropské asociace TA).

V psychoterapii a manželském rodinném poradenství mám přes 20 let praxe. Pracovala jsem jako manželský a rodinný poradce rodinný terapeut a arteterapeut v Rodinné poradně v Liberci. Dále jsem působila jako manželský a rodinný poradce v Rodinné poradně Praha Západ Východ. Aktuálně provozuji soukromou praxi – manželské a rodinné poradenství.

Věnuji se také lektorské činnosti (např. kurzy poradenské propedeutiky, kontraktování, psychohygiena a supervize v poradenství, vyberte si svůj psychoterapeutický výcvik a komunikace pro pomáhající profese).

Své zkušenosti předávám i prostředníctví publikační činnosti:

  • Metodika manželského, rodinného a dalšího vztahového poradenství" – 2013 spoluautorka
  • Netrapte se po rozvodu", Portál 2008
  • Psychologická encyklopedie (heslo PAS), Baštecká a kol., Portál 2009
  • Přispěvatelka „Psychoporadny" časopisu Vlasta v letech 2008-2010

 S přátelským pozdravem,

Šárka Poupětová