Zásadní know-how pro HR manažery, HR specialisty, personalisty a pracovníky personálních agentur

Jak využívat psychotesty pro výběr a rozvoj zaměstnanců PROFESIONÁLNĚ

Vybíráte nové členy svého týmu?

Jste poradci při výběru do týmů ve Vaší firmě?

Konzultujete kariérový rozvoj zaměstnanců, jejich vzdělávání a trainee programy?

Ať už pracujete na výkonnosti vlastního týmu nebo rozvíjíte svoji roli strategických partnerů managementu pro HR, připravili jsme pro Vás kurzy, které Vám v tom pomohou. 

 

Potřebujete vybrat a udržet si opravdu kvalifikované lidi? Chcete zjistit, zda nevyhazujete peníze za zbytečně drahé testy? A rádi byste používali testy tak, aby to vůbec k něčemu bylo?

  

Pak je kurz určen právě Vám. Stejně tak se Vám bude hodit, pokud:

 • Si nejste jistí tím, který diagnostický nástroj pro výběr či rozvoj zaměstnanců použít. Na trhu je toho příliš, a nechcete zbytečně utrácet.
 • Chcete používat profesionální psychotesty, a nikoliv předražené dotazníčky s pochybnými výsledky.
 • Chcete z jednoho testu „vyždímat“ co nejvíce (třeba ho použít pro výběr zaměstnance, i jeho následné zapojení do týmu a tvorbu rozvojového plánu)Výběr na základě pohovoru je náhoda.
 • Potřebujete svému šéfovi obhájit náklady na diagnostiku.
 • Zajímá Vás, zda někdy není používání testů zbytečné.
 • Nemůžete si dovolit platit za drahé testy jen pro dobrý pocit, že je používáte.
 • Frustruje Vás neporozumění a nedostatek uznání od Vašich nadřízených, kteří mají pocit, že na lidi stačí mít „čuch“.

 

Díky kurzu získáte přehlednou orientaci na trhu s testy a naučíte se je používat tak, aby Vám za rozumnou cenu poskytly informace, které opravdu potřebujete.

 

Popis kurzu

Cílem kurzu je podpořit specialisty v praxi při efektivním uplatnění psychodiagnostických metod v procesu výběrového řízení i v oblasti rozvoje zaměstnanců.

V současné době je na českém trhu dostupné značné množství psychotestů pro výběr i rozvoj zaměstnanců. Některé výstupy testů mají spolehlivost vysokou, jiné žádnou.

Navíc se silné stránky spolehlivých metod mohou projevit jen při správném uplatnění u výběrových řízení na pozice, ke kterým mají tyto metody vztah.

Při výběru metod v praxi bohužel často hraje větší roli marketing vydavatele metody, než charakteristiky samotného psychotestu. V tomto kurzu je to však jinak!

Na kurzu zjistíte a vyzkoušíte si:Psychotesty
 • Jak a podle čeho metody vybrat
 • Jak testy správně použít při výběru a naopak v procesu rozvoje
 • Jak lze měřit přínos psychodiagnostiky s ohledem na její náklady
 • Kdy má smysl testy použít a kdy naopak ne
 • Jak vybrat a použít testové metody, které pomohou nejen při aktuálním rozhodnutí, ale i při každodenní práci leaderů s novými členy týmu
 • Kdo může jaký test použít a jak se k němu dostat
 • Co je dnes v České republice k dispozici a jak se na českém trhu vyhnout nespolehlivým metodám
 • Jak při posuzování externích i interních uchazečů přinést organizaci maximální užitek za přijatelných nákladů
 • Jak předpovědět přidanou hodnotu člověka pro aktuálně obsazovanou pozici i potenciální pozice v budoucnu
 • Jak použít on-line diagnostiku
 • Jak čelit nedostatkům psychotestů

Obdržíte přehled více jak 50 metod dostupných na českém trhu. Ten Vám umožní snadno si vybrat metodu dle účelu, formy, času i způsobu administrace.Přehled psychodiagnostických metod pro výběr a rozvoj zaměstnanců

Poskytne Vám tak orientaci na trhu a seznámí Vás s alternativami k metodám, které jste dosud používali. U jednotlivých metod je v přehledu vždy uvedeno:
 • na co je metoda zaměřená,
 • jak dlouho se administruje,
 • co je jejím obsahem,
 • jaké výstupy nabízí,
 • jaká je její reliabilita a validita
 • a kde je možné metodu získat.

Základní struktura kurzu:
I.Blok         Úvod do kritérií úspěchu a jejich prediktorů   
II.Blok        Testová diagnostika   
         a. Pro výběr  
         b. Pro rozvoj  
III.Blok       Dobrá praxe testování  
IV. Blok       Případová studie   

Umět to s psychotesty se Vaší organizaci určitě vyplatí. Různé výzkumy prokázaly finanční návratnost používaní vhodných diagnostických metod.

Například obrat z prodeje u obchodních zástupců velké farmaceutické společnosti, kteří splnili definovaný profil měřený prostřednictvím testových metod, byl o více než 100 % vyšší! (Hogan Assessment Systems Inc.). Další příklad měřitelných přínosů efektivního používání psychodiagnostiky viz tabulka.

Přínosy psychotestů

Lektor

Seitl 15 small

Kurzem Vás provede psycholog práce a organizace PhDr. Martin Seitl, Ph.D., odborník na diagnostiku, který má více než 10ti leté zkušenosti v oblasti HR na různých pozicích.

PhDr. Martin Seitl, Ph.D. je jedním z předních odborníků na testovou diagnostiku pro výběr a rozvoj zaměstnanců v ČR. Působí na Katedře psychologie FF Univerzity Palackého v Olomouci, kde vyučuje výběr zaměstnanců, manažerskou psychologii a firemní kulturu.  Věnuje se také soukromé poradenské praxi pro firmy a organizace v oblasti výběru zaměstnanců a rozvoje jednotlivců, týmů i organizací. Těží zde ze zkušeností, které získal v praxi od roku 2007 při výběru zaměstnanců a zavádění nových HR procesů v mezinárodní výrobní společnosti. Je autorem tří monografií (mimo jiné Testové psychodiagnostické metody pro výběr zaměstnanců, 2015) a několika desítek článků a kapitol v knihách. Více informací o lektorovi.


Přidaná hodnota

Díky kurzu:
 • se budete orientovat na současném trhu s psychotesty v ČR
 • budete umět vybrat vhodné metody a zařadit je do procesu výběru i rozvoje zaměstnanců
 • budete obeznámeni s riziky uplatnění metod, stejně jako s kvalifikací, která je pro uplatnění různých metod nutná

Navíc ke kurzu získáte:

Publikaci Testové psychodiagnostické metody pro výběr zaměstnancůTestove psychodiagnosticke metody pro vyber zamestnancu titulka
Autorem 135 stránkové knihy vydané v roce 2015 je PhDr. Martin Seitl, Ph.D..
Recenze: Knihu doporučuji k přečtení. … Za významnou cílovou skupinu publikace považuji personalisty a lidi pracující v odděleních lidských zdrojů organizací. Ti se často účastní výběrových řízení rozhodujících o tom, kdo a jakými metodami bude vybírat nové zaměstnance nebo rozhodovat o rozvoji či povyšování. Tito lidé zatím neměli příliš možností, jak se seznámit s požadavky na kvalitní diagnostickou metodu. Publikace čtenáře seznámí s pravidly pro využívání diagnostických metod, s faktory, podle kterých lze poznat kvalitní metodu, s etickými aspekty diagnostiky. Ing. Mgr. Jakub Procházka, Ph.D. Katedra psychologie FSS MU
 
Diagram dobré praxe testové diagnostiky ve výběru a rozvoji zaměstnanců
Díky němu budete mít ty nejzásadnější informace z kurzu vždy snadno a rychle po ruce.
 
Koučování v hodnotě 1500,- Kč
Obdržíte slevový kupón na 3 hodiny výkonnostního online koučinku v celkové hodnotě 1500,- Kč pro Vás či jinou osobu dle Vašeho výběru (sleva 500,- na každou realizovanou koučovací hodinu). 

Slevu 30 % na účast dalšího kolegy z Vaší organizace
Pokud Vás přijde z Vaší společnosti víc, vyjde Vás to levněji. Pozn. Nelze kombinovat s akční nabídkou, bude zvolena pro Vás výhodnější varianta.
 

Cenakurz psychotesty kolik stoji nespravny vyber

3800,- Kč

Přihlášením na kurz nic neriskujete. Pokud se z jakéhokoliv důvodu nebudete moci účastnit a dáte nám to vědět 10 dní před začátkem kurzu, Vaše peníze Vám bez jakýchkoliv průtahů vrátíme zpět. Pokud zjistíte, že se nemůžete zúčastnit na poslední chvíli a napíšete nám to, o své peníze nepřijdete! Můžete za sebe poslat náhradníka. Nebo se kurzu zúčastníte v náhradním termínu, případně zaplacené kurzovné využijete na náš jiný kurz. (Více viz naše Obchodní podmínky)

AKČNÍ NABÍDKA

Pokud se hned přihlásíte i na související kurz Jak INTERPRETOVAT výsledky psychotestů při výběru a rozvoji pracovníkůzískáte slevu 30% na jeden kurz. Místo 7600,- Kč, tak za oba kurzy dohromady zaplatíte jen 6460,- Kč.
Díky navazujícímu kurzu pochopíte, jak rychle porozumět výsledkům testů, i přes snahy uchazečů o jejich zkreslení. A naučíte se taky snadno vysvětlit svým kolegům, co tyto výsledky o uchazeči či jejich podřízených říkají.
 

Termín

Aktuálně není určen konkrétní termín realizace kurzu.

Jeho otevření čeká na dostatečný počet vážných zájemců.

V případě, že máte o kurz zájem, přihlaste se předběžně prostřednictvím formuláře níže. 

O otevření kurzu a konkrétním termínu bychom Vás pak informovali.

Délka kurzu: 7h

Místo

Olomouc

 

Určeno pro

Kurz je určen HR manažerům, HR specialistům náboru a výběru, personalistům a specialistům personálních agentur.

Kurz pro Vás není vhodný, pokud si myslíte, že jen z krátkého rozhovoru poznáte, jaký je druhý člověk. Také není vhodný pro astrology a numerology ;-).

 

Způsob přihlášení

V případě, že chcete využít akční slevy, uveďte prosím do poznámky, že si objednáváte i kurz Jak INTERPRETOVAT výsledky psychotestů při výběru a rozvoji pracovníků.

V případě překročení kapacity kurzu je rozhodující datum podání přihlášky.

 

Účastník kurzu

Pole označená (*) jsou povinná.

Fakturační údaje

Pole označená (*) jsou povinná.